Zapraszamy na wydarzenia wspierane przez nasz Oddział!

Już w sobotę (22 lipca) o godz. 12.00 rusza II Piknik w zielonogórskim Centrum Nauki Keplera. Wśród rozmaitych wystawców z obszaru nauki i edukacji, będzie również stoisko PGNiG pełne eksperymentów, wiedzy z obszaru poszukiwań złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, eksploatacji i geologii, a także atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Siódmego lipca wystartowało "Lato z Galerią u Jadźki". Wydarzenia związane z galerią odbywać się będą cyklicznie do 26 sierpnia. Poniżej szczegółowy program:

Ciekawie zapowiada się V edycja Festiwalu Muzycznego "Letnie wieczory przy fontannie", który odbędzie się 19 sierpnia na Placu Bohaterów w Zielonej Górze. Wydarzenie na stało wpisało się w kulturalny krajobraz miasta i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze mieszkańców.

Na koniec zapraszamy na XXXI Ogólnopolski Rajd Samochodowy Honorowych Dawców Krwi PCK. Data:

 

24 – 27 sierpnia br.
Trasa rajdu:
Sława -> Bojadła -> Klenica -> Trzebiechów -> Sulechów -> Mozów -> Sława
W rajdzie uczestniczyć mogą honorowi krwiodawcy, działacze i sympatycy Polskiego Czerwonego Krzyża z rodzinami.
Załogi powinny składać się z:

 

·         Kierowcy- kierującego w ciągu całego rajdu
·         Pilota- powyżej 15 lat, podczas całego rajdu

 

·         Pani- od początku do końca rajdu, powyżej 15 lat

 

 
Załoga może liczyć od 3 do 5 osób i zawierać w sobie przynajmniej jednego honorowego dawcę krwi. Kierowcy załóg uczestniczą również w konkursie o ruchu drogowym, natomiast w konkursie wiedzy o regionie, PCK i HDK, bierze udział wytypowany członek załogi.
Zgłoszenia zespołów przyjmowane są do 31 lipca w Lubuskim Oddziale Okręgowym PCK Zielona Góra.
 

 

Organizator pobiera opłatę w wysokości 180 zł od osoby, gwarantując tym samym nocleg (od 24.08) oraz wyżywienie (od 27.08)- z opłaty wyłączone są dzieci do lat 4. 
 
Szczegółowy opis wydarzenia i kartę zgłoszenia znajdą Państwo tutaj.