Zapraszamy na wydarzenia wspierane przez nasz Oddział!

Zapraszamy na 8. edycję Biegu z Policją, która odbędzie się 26 sierpnia w Górze! Bieg z Policją i Mistrzostwa Polski Policjantów to bieg uliczny na dystansie 10 km. Trasa posiada ważny atest PZLA i biegnie ulicami miasta Góra, pow. Góra w woj. dolnośląskim. W ramach biegu wśród policjantów rozgrywane są Mistrzostwa Polski Policjantów.
 

Trasa ma 4 pętle: pierwsze okrążenie ma długość 2,1442km, kolejne okrążenia to 2,6186km. Start znajduję się na ul. Mickiewicza przy stadionie sportowym. Meta umiejscowiona jest na stadionie przy trybunach. Biegacze 2,3 i 4 pętlę pokonują przez stadion. Trasa jest płaska, ma nawierzchnię asfaltową poza 400 m bieżni żużlowej na 2,3 i 4 pętli. Start i meta oddalone są o 300 m - 3% dystansu i położone są na tej samej wysokości n.p.m. Więcej informacji dotyczących wydarzenie znajdą Państwo tutaj.
 

Siódmego lipca wystartowało "Lato z Galerią u Jadźki". Wydarzenia związane z galerią odbywać się będą cyklicznie do 26 sierpnia. Poniżej szczegółowy program:

Ciekawie zapowiada się V edycja Festiwalu Muzycznego "Letnie wieczory przy fontannie", który odbędzie się 19 sierpnia o godz. 21.00 na Placu Bohaterów w Zielonej Górze. Wydarzenie na stało wpisało się w kulturalny krajobraz miasta i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze mieszkańców.

Na koniec zapraszamy na XXXI Ogólnopolski Rajd Samochodowy Honorowych Dawców Krwi PCK. Data:

 

24 – 27 sierpnia br.
Trasa rajdu:
Sława -> Bojadła -> Klenica -> Trzebiechów -> Sulechów -> Mozów -> Sława
W rajdzie uczestniczyć mogą honorowi krwiodawcy, działacze i sympatycy Polskiego Czerwonego Krzyża z rodzinami.
Załogi powinny składać się z:

 

·         Kierowcy- kierującego w ciągu całego rajdu
·         Pilota- powyżej 15 lat, podczas całego rajdu

 

·         Pani- od początku do końca rajdu, powyżej 15 lat

 

 
Załoga może liczyć od 3 do 5 osób i zawierać w sobie przynajmniej jednego honorowego dawcę krwi. Kierowcy załóg uczestniczą również w konkursie o ruchu drogowym, natomiast w konkursie wiedzy o regionie, PCK i HDK, bierze udział wytypowany członek załogi.
Zgłoszenia zespołów przyjmowane są do 31 lipca w Lubuskim Oddziale Okręgowym PCK Zielona Góra.
 

 

Organizator pobiera opłatę w wysokości 180 zł od osoby, gwarantując tym samym nocleg (od 24.08) oraz wyżywienie (od 27.08)- z opłaty wyłączone są dzieci do lat 4. 
 
Szczegółowy opis wydarzenia i kartę zgłoszenia znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Ślubowie gm. Góra!