Wernisaż Moniki Łakomskiej

W Salonie Wystaw można było obejrzeć dzieła zielonogórskiej artystki Moniki Łakomskiej. We wtorek, 16 sierpnia o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy jej prac.

Monika Łakomska to mieszkanka Zielonej Góry. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze (1983-88). W 1989 r. podjęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej pt. "Moje klisze - antyk" wykonała w 1994 r. w Pracowni Technik Metalowych prof. Tadeusza Jackowskiego. W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Aktywna w konkursach artystycznych. Zdobyła m.in. I miejsce w Konkursie na Plakat Winobraniowy "WINOBRANIE '96".

W swoich pracach malarskich buduje dwa światy: realny, bliski... choćby swoje miasto, ale też daleki - ubrany w powłokę snów. W swej energetycznej grafice odsłania niesamowite wyobrażenie o naturze. Zgłębia jej formę i kolor. Artystka wrażliwa i ciekawa, ukryta w cichym zakątku grodu Bachusa...